NAMANI SHIRTS UF
Vi som driver Namani Shirts UF är tre estetelever. För oss är det viktigt att arbeta hållbart och därför enbart säljer miljövänliga t-shirts som producerats med bra arbetsvillkor. Vi tycker även om organisationen WWF och kommer att skänka en del av våra intäkter till dem när UF året är slut.
Du kan hämta din produkt utanför Jenny Nyströmsskolan på en avtalad tid. Betalning sker på plats med swish.

RAINY DAY
En T-shirt med groda och monstera blad tryck.
Tröjan kostar 169 kr för en och 299 kr för två.
Finns endast i storlek S och M.

HAPPY PANDA
En T-shirt med pandatryck.
Tröjan kostar 169 kr för en och 299 kr för två.
Finns endast i storlek S och M.
.jpg)
MER INFORMATION OM TRÖJORNA!
Miljömärken: Öko-tex, Fruit of the loom, Wrap. Endast etisk bomull används till t-shirt produktionen.
Tvätta tröjan ut och in i max 40°C. Går inte att torktumla. Vi rekommenderar inte att stryka tröjan men om du vill, lägg något uppe på för att skydda trycket. Till exempel bakplåtspapper.

På NAMANI SHIRTS UF vill vi kunna erbjuda våra kunder ett bra alternativ. Därför har vi valt hållbart textil. Våra produkter är miljövänliga och producenterna har bättre arbetsvillkor.
PÅ NAMANI SHIRTS UF HITTAR DU: Ninni, Malin och Nadja.
VÄLKOMNA ATT BESTÄLLA!
Du beställer via:
Ange produkt, önskad storlek och ditt namn så återkommer vi med när vi kan träffas vid Jenny Nyströmskolan.
Har du frågor? Skicka ett mejl.